Мігренозна невралгія

Опубліковано в Нервові хвороби

Мігренозна невралгія ("пучковий" головний біль) - пароксизми жорстоких болів в скронево-орбітальній області, що повторюються кілька разів протягом доби.

Етіологія, патогенез невідомі.

Мігрень

Опубліковано в Нервові хвороби

Мігрень (гемікранія) - пароксизмальні болі в одній половині голови, що супроводжуються блювотою.

Етіологія невідома.

Патогенез. Складні біохімічні зрушення, зокрема збільшення в сироватці крові серотоніну і простагландінів, провокують короткочасний спазм інтракраніальних судин, за яким слідує тривале розширення екстракраніальних артерій. Спазм лежить в основі фотопсій і інших осередкових симптомів, а розширення судин є безпосередньою причиною головного болю. Істотну роль грають алергія і спадкові чинники.

Діенцефальний синдром

Опубліковано в Нервові хвороби

Діенцефальний (гіпоталамічний) синдром - комплекс розладів, що виникає при ураженні гіпоталамічної області проміжного мозку. Виявляється вегетативними, ендокринними, обмінними і трофічними розладами, найчіткіше вираженими у вигляді симптомокомплексів нецукрового діабету, неадекватній секреції антидіуретичного гормону, кахексії, адіпозогенітальної дистрофії і лактореи-аменореи.

Головний біль (цефалгія)

Опубліковано в Нервові хвороби

Головний біль (цефалгія) - один з найчастіших симптомів різних захворювань. Локалізується від рівня орбіт до підпотиличної області. У широкому сенсі це поняття включає також і лицьові болі. Анатомічні утворення, з якими найчастіше пов'язаний розвиток головного болю, - сосуди артеріального кола великого мозку, венозні пазухи, базальні відділи твердої мозкової оболонки, V, IX, Х черепні нерви і три верхні шийні корінці; больовими рецепторами багаті всі тканини скальпу.