Молюск контагіозний

Опубліковано в Хвороби шкіри

Молюск кантагіозний (молюск заразливий) - хронічна вірусна інфекція шкіри переважно у дітей. Збудник - однойменний вірус, патогенний лише для людини. Зараження відбувається при безпосередньому контакті з хворим або через предмети, що знаходилися в його користуванні. Інкубаційний період - від декількох тижнів до декількох місяців.

Симптоми. Одиничні або множинні щільні воскоподібні безболісні вузлики тілесного кольору, величиною від шпилькової голівки до горошини, напівкулеподібної форми з пупкоподібним поглибленням в центрі, розташовані зазвичай у дітей на обличчі, шиї і тулубі, а у дорослих - на статевих органах і в сусідніх з ними областях. При стисканні вузликів (нігтями або пінцетом) з центрального поглиблення виділяється біла крихтоподібна маса. Висипання зазвичай стійкі до лікування, але можуть зникати спонтанно. Суб'єктивно може турбувати свербіж, іноді доволі інтенсивний, що спричинює розчухування і подальше поширення висипів.

Лікування призначається лікарем. Найбільш ефективним є видалення елементів висипу за допомогою рідкого азоту (кріодеструкція). Така допомога надається у різних клініках, наприклад у центрі естетичної медицини HBS.

Інформацію підготував доктор Володимир Симоненко, кандидат медичних наук. YouTube @doctorvolodymyrsymonenko4495