Мігренозна невралгія

Опубліковано в Нервові хвороби

Мігренозна невралгія ("пучковий" головний біль) - пароксизми жорстоких болів в скронево-орбітальній області, що повторюються кілька разів протягом доби.

Етіологія, патогенез невідомі.

Симптоми, перебіг. Продромальні симптоми відсутні. Напад однобічних болів з можливою іррадіацією в щелепу, вухо і шию виникає і закінчується раптово. Болі супроводжує інтенсивна сльозотеча, ринорея, гіперсалівація. Обличчя блідне або стає гіперемійованим; хворі переживають почуття приливу крові у верхній частині тулубу. Головний біль досягає найбільшої інтенсивності - хворі кидаються, кричать. Тривалість нападу від 5-10 хвилин до 1-2 годин, виникають вони кілька разів на добу; тривалість серії ("пучка") болів - декілька діб або місяців. Подібні серії болів чергуються з тривалими періодами повного благополуччя. Чоловіки хворіють дещо частіше, ніж жінки. На відміну від мігрені головний біль виникає і закінчується раптово і повторюється кілька разів на день. При невралгії трійчастого нерву тривалість больового кризу зазвичай не перевищує 1-2 хвилин, напад провокує їжа, розмови, охолодження.

Лікування таке ж, як і при мігрені, призначається лікарем. Корінфар по 2 пігулки 3 рази в день. Рекомендується завжди мати при собі пігулки ерготаміну.

Прогноз. Ефективного профілактичного лікування немає.